Kontajner na štiepku

kontajner na stiepku

Kontajner na štiepku je veľkorozmerný a veľkoobjemový typ kontajneru, ktorý sa vyrába buď ako model špeciálne určený na štiepané drevo, piliny alebo iný drevný materiál, prípadne sa dá na tento účel použiť aj klasický veľkoobjemový kontajner typu Mulda a podobne, či už v otvorenej verzii alebo uzavretej verzii, ktorá lepšie chráni náklad pred vplyvmi počasia. Viaceré typy kontajnerov je možné nainštalovať na vývozku, nadstavbu alebo aj na príves.

Výklopné kontajnery na štiepku alebo piliny

Originálne výklopné kontajnery na štiepku alebo piliny sú špeciálne vyrobené práve za týmto účelom a ide o veľké kontajnery s objemom až do 40 m3, ale samozrejme sa nájdu aj menšie veľkosti, či už 16 m3 alebo 20 m3. Viacero modelov je aj s hákom, aby boli ľahko upevniteľné napríklad ako súčasť návesu, prípadne bolo možné ich namontovať na nadstavbu prepravného vozidla. Veľmi jednoducho je potom možné ich vyklopením vyprázdniť ich obsah.

Samozrejme tieto kontajnery sú určené nielen na drevenú štiepku alebo piliny, ale aj na iné drevné hmoty, pričom nosnosť je bohato postačujúca na transporty aj extrémne ťažkého materiálu alebo odpadu. Vďaka hrubým stenám a odolnému povrchu je možné prepravovať v nich aj ostré predmety a náklad s hranami, ktorý tak nepoškodí ani vnútro kontajneru.

Cenovo sú nové kontajnery tohto typu ale pomerne nákladnou investíciou a treba tiež zvážiť aj to, že nie je možné ich transportovať tak efektívne a jednoducho ako v prípade iných veľkokapacitných a veľkorozmerných kontajnerov. Na manipuláciu, prípadne na inštaláciu alebo naopak deinštaláciu týchto kontajnerov z transportných mechanizmov je treba aj viac času a samozrejme odborne vyškolený personál, čo zvyšuje náklady na ich pravidelné používanie.

Alternatíva vo forme veľkokapacitných kontajnerov

Na štiepku a drevenú hmotu, piliny alebo aj na iný drevený odpad je možné použiť nielen na to určené a originálne kontajnery, ale napríklad vhodnou alternatívou sú aj univerzálne veľkokapacitné kontajnery, ktoré majú objem už od 3 m3 až po 12 m3. Tieto kontajnery, tzv. muldy, majú dostatočne pevnú konštrukciu, realizujú sa ako otvorené alebo aj uzatvorené, podľa želania odberateľa a majú výhodu vo veľmi dobrom pomere cena / výkon.

Výkonom sa myslí najmä to, že sú skladné, priestorovo veľmi efektívne, zároveň aj pomerne ľahké, no vďaka pevnej konštrukcii a antikoróznemu spracovaniu aj odolné či už voči rôznemu druhu nákladu či odpadu, tak aj voči poveternostným podmienkam.

Manipulácia je možná pomocou reťazového ramenového nakladača, pričom je možné na zakázku aj dodatočné zosilnenie stien kontajnera. Čo sa týka ideálneho objemu, veľmi efektívne na použitie napríklad aj na drevené hmoty či odpad sa ukazujú najmä kontajnery o objeme 5 až 7 m3. Tieto poskytujú dostatočný objem pri zachovaní mobility a veľkosti.

V prípade, že sú tieto kontajnery riešené vo forme uzavretého veľkoobjemového kontajnera, dokážu dostatočne ochrániť prepravovaný náklad. Sú pomerne skladné a náklady na transport ako aj umiestnenie nie sú také vysoké a ani náročné na ľudské zdroje alebo ťažkú techniku, v porovnaní s oveľa väčšími kontajnermi. Tento kontajner sa dá použiť tiež nielen na štiepku.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>