Prenájom kontajnerov

prenajom kontajnerov

Prenájom kontajnerov sa využíva napríklad v prípade mestských a obecných samospráv, ak potrebujú na jarné či jesenné alebo iné sezónne upratovanie zabezpečiť pre obyvateľov a pre verejnosť možnosti na odvoz odpadu aj vo veľkom a práve na tento účel si prenajímajú kontajnery. Prenájom ale využívajú aj stavebné firmy alebo samotní obyvatelia ako súkromné osoby, väčšinou ide tiež o prenájom veľkokapacitných kontajnerov na rôzne druhy odpadu.

Aký kontajner vybrať?

Najpohodlnejšie sa akýkoľvek odpad alebo materiál vkladá do otvorených kontajnerov, ktoré sú ako vaňové kontajnery. Tieto kontajnery sú veľkoobjemové a veľkorozmerné, takže je možné do nich dať aj niekoľko metrov kubických rozličného druhu odpadu. Obvykle ide o veľkosti od 3 m3 až po 12 m3, ideálnym kompromisom veľkosti a skladnosti sú kontajnery od 5 do 7 m3, ktoré sú dostupné ako otvorené kontajnery typu Mulda a môžu mať rôzny tvar.

K dispozícii sú ako kontajnery s rampou, ale aj ako symetrické a asymetrické kontajnery. Odpady, ktoré pôjdu do kontajnera takéhoto typu, môžu byť rôzne, pričom aj podľa toho, aký typ odpadu sa má uskladniť v kontajneri, je treba zvoliť konkrétny tvar. Asymetrické majú jednu hranu obvykle nižšiu, práve pre lepší prístup pri nakladaní a napĺňaní kontajnera, avšak steny sú pevné. Kontajnery s rampou umožňujú kompletne uvoľniť jednu stenu jej sklopením na zem.

Vlastnosti kontajnerov na prenájom

V prvom rade by si mal záujemca vyberať kontajner tak, aby bol dostatočne robustný a pevný. Práve veľkorozmerné kontajnery sú vyrábané z plechu o hrúbke 3 až 5 mm podľa konkrétneho typu, pričom tieto kontajnery môžu mať aj dodatočne zosilnené dno alebo steny, práve kvôli pevnejšej konštrukcii, aby mohla udržať aj ostrý odpad alebo veľkorozmerný odpad. Kontajnery sú odolné voči poveternostným podmienkam a upravené aj proti korózii.

Tieto kontajnery sa nakladajú prostredníctvom ramenového nakladača s reťazami a sú transportovateľné na ľubovoľné miesto jednoducho návesom alebo na prívese či štandardnom nákladnom aute s ramenom, ktoré je uspôsobené na prenos kontajnera. Vďaka tomu nie je treba zvýšených nákladov napríklad na odborných pracovníkov. Vyloženie a naloženie kontajnera je tiež otázkou pomerne krátkeho času, čo je ďalšia z výhod, prečo si kontajner prenajať.

Okrem pevnej konštrukcie majú tieto veľkorozmerné kontajnery aj povrchovú úpravu zloženú zo základného náteru a dvoch vrchných náterov, niektorí výrobcovia ich dodávajú aj s dvoma základnými nátermi pre lepšiu odolnosť. Vyrobené sú z plechu valcovaného za studena a môžu mať rôznofarebné prevedenie, napríklad žlté, modré, hnedé alebo tmavo šedé.

Na čo sa dajú využiť

Či už mestské alebo obecné samosprávy alebo súkromné osoby či podnikatelia môžu tieto kontajnery vďaka ich univerzálnemu tvaru, výhodnej veľkosti a pomerne jednoduchej manipulovateľnosti využiť na skladovanie alebo odvoz odpadov či materiálov rôznej povahy. Môže ísť o tuhý, ale aj polotuhý odpad, o komunálny odpad, ale napríklad aj na prevoz napríklad rôznych materiálov, stavebnej suti a podobne.

Kontajnery veľkorozmerného typu sa využívajú aj ako priemyselné kontajnery, poľnohospodárske kontajnery a stavebné kontajnery, ktoré slúžia na uskladnenie aj nadrozmerného materiálu a odpadu, prípadne odpadu s ostrými hranami a väčšej hmotnosti. Keďže kontajnery majú pevný tvar a konštrukciu a môžu byť farebne odlíšené, dajú sa použiť aj na zber separovaného odpadu vo veľkom, či už papiera, železa, skla alebo plastov. Kontajnery s možnosťou otvorenia hrany, čiže rampy, zabezpečujú aj veľmi dobrý prístup dnu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>