Naše kontajnery

Opis našich veľkokapacitných kontajnerov

 

Vaňové kontajnery typu mulda s objemom 5,5 m3 a 7 m3 z našej produkcie sú vyrábané v otvorenej a uzatvárateľnej verzií. Pri výrobe sa používajú plechy z produkcie U.S. Steel Košice prvej triedy akosti St. 11 375. Plášť a dno kontajnera sa realizuje podľa požiadavky zákazníka na nosnosť kontajnera. Pri klasickom kontajnery sa vyrába opláštenie z plechu hrúbky 3 mm a dno z plechu hrubého 4 mm. Pri kontajnery so spevnenou konštrukciou sa steny kontajnera vyrábajú z plechu hrubého 4 mm a dno z 5 mm plechu. Bočné a spodné výstuhy sú z ohýbaných U – profilov.

Poklop kontajnera má hrúbku 1 mm. Uzatvára sa zaisťovacím mechanizmom pružinovým systémom. Kontajner je možné vyrobiť aj vo variante s uzamykacím poklopom. Otváranie a zatváranie kontajnera je jednoduché vďaka tlačným pružinám.

Kontajner je vyrobený v súlade s normami pre ramenové nakladače. Všetky spoje na kontajnery sú realizované zvárním. Všetky zvary kontajnerov sú začistené. Povrchová úprava je prevedená 2x základným syntetickým náterom a 2x vrchným syntetickým náterom. Po bokoch kontajnera sú osadené háčiky, na ktoré je možné uchytiť sieť pre zabezpečenie nákladu.